new
special offer
Еко производ

52.032.10 ABSOLUT - Дуксер од органски памук

XS S M L XL XXL 3XL
Лагер 23 49 286 594 634 318 67


Основни информации

Код 52.032.10-XS
Модел ABSOLUT
Опис Дуксер, еластични ранфли околу вратот, на ракавите и на дното, околувратник зајакнет со лента, дополнителни штепови на околувратникот, ракавите, рамената и на дното
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 20/5/1
Нето тежина 0.32 kg
Материјал Памук
Дополнителна опрема Лесно отстранлива етикета
Граматура 280 g/m2
Пол Унисекс
Тема Органски памук, Еко производ
Крој Класично
Бар код 8605040059890

Печатете информации

Препорачан тип на печатење DTG (дигитално печатење), Вез, Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 20
Димензии на картон димензии 0.575 x 0.38 x 0.26 m
Бруто тежина на картон 7.62 kg
Волумен на картонот 0.057 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 611020910000

Поврзани производи

Promobox