special offer
Еко производ

52.033.10 ABSOLUT HOODY - Дуксер од органски памук

XS S M L XL XXL 3XL
Лагер 177 4 173 285 396 256 35
Пристигнување 100
05.06.24.
300
05.06.24.
400
05.06.24.
600
05.06.24.
300
31.12.24.
600
05.06.24.
200
31.12.24.
400
05.06.24.
100
05.06.24.


Основни информации

Код 52.033.10-XS
Модел ABSOLUT HOODY
Опис Дуксер, преден џеб, врвки во капуљачата во боја на дуксерот, еластични ранфли на ракавите и на дното, дополнителни штепови на рамената, ракавите и долниот дел, јака засилена со лента
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 20/5/1
Нето тежина 0.44 kg
Материјал Памук
Дополнителна опрема Лесно отстранлива етикета
Граматура 280 g/m2
Пол Унисекс
Тема Органски памук, Еко производ
Крој Класично
Бар код 8605040097960

Печатете информации

Препорачан тип на печатење DTG (дигитално печатење), Вез, Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 20
Димензии на картон димензии 0.575 x 0.39 x 0.4 m
Бруто тежина на картон 10.14 kg
Волумен на картонот 0.090 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610220900000

Поврзани производи

Promobox