50.017.10 ADRIA - Женска памучна поло маица

XXL
Лагер 236


Основни информации

Код 50.017.10-XXL
Модел ADRIA
Опис Женска памучна поло маица, благо струкирана, шиена од страна, дупли штепови на дното и околу пазувите, ранфли околу ракавите, четири копчиња во боја на маицата, резервно копче, зајакнета со лента по должината на вратот и дополнителни штепови по должината на рамената, странични шлицеви Големини: S, M, L, XL, XXL Состав: 100% памук Пакување: 50/5/1 Машка верзија: ADRIATIC 50.016
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 50/5/1
Нето тежина 0.19 kg
Материјал Памук
Граматура 180 g/m2
Пол Женски, Twin модел
Крој Класично
Бар код 8605025643540

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 50
Димензии на картон димензии 0.53 x 0.39 x 0.26 m
Бруто тежина на картон 11.06 kg
Волумен на картонот 0.054 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610610000000

Поврзани производи

Promobox