50.016.10 ADRIATIC - Памучна поло маица

S
Лагер 114


Основни информации

Код 50.016.10-S
Модел ADRIATIC
Опис Поло маица, шиена од страна, дупли штепови на дното и околу пазувите, ранфли околу ракавите, три копчиња во боја на маицата, резервно копче, зајакнета со лента по должина на вратот и дополнителни штепови по должина на рамената Големини: S, M, L, XL, XXL, 3XL Состав: 100% памук Пакување: 50/5/1 Женска верзија: 50.017 ADRIA Препорачани тип на печатење: печатење на екран, трансфер печатење, везење
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 50/5/1
Нето тежина 0.20 kg
Материјал Памук
Граматура 180 g/m2
Пол Унисекс, Twin модел
Крој Класично
Бар код 8605025643205

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 50
Димензии на картон димензии 0.475 x 0.355 x 0.265 m
Бруто тежина на картон 11.30 kg
Волумен на картонот 0.045 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610510000000

Поврзани производи

Promobox