special offer
CE Sertifikat
Направено во Европа

58.076.70 ATENE - Плитка заштитна чевла

38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
Лагер 4 4 5 6 25 28 9 18 0 5 4


Основни информации

Код 58.076.70-38
Модел ATENE
Опис Горен дел од чевелот: водоотпорна сурова кожа Внатрешност: материјал со висок степен на пропустливост на пареа - HK3 Заштитна капа: неметална - 200 J Unicomp Влошка: материјал со висок степен на паропропустливост - UNISOFT Средна ѓон: неметален - ARMATEAK 0+ Ѓон: полиуретан со двојна густина - Solagrip PU 2D
Бренд UNIWORK
Боја Кафеава
Пакување 10/1
Нето тежина 1.42 kg
Материјал Кожа
Тема Направено во Европа
Пол Унисекс
Стандардна облека S3
Standard EN ISO 20345
Бар код 8605040091074

Печатете информации

Логистички информации

Парчиња по картон 10
Димензии на картон димензии 0.675 x 0.44 x 0.36 m
Бруто тежина на картон 15.10 kg
Волумен на картонот 0.107 m3
Земја на потекло Италија
ХС код 640340000000
Promobox