58.029.11 AVIATOR BIB PANTS - Работен полукомбинезон

48 50 52 54 56 58 60
Лагер 42 110 99 63 62 71 48


Основни информации

Код 58.029.11-48
Модел AVIATOR BIB PANTS
Опис Полукомбинезон, платно преплетај, прилагодливи трегери со пластични токи, зајакнети од 500D полиестер на места кои се изложени на кинење (џебови, колена, грб) џебови за вметнување на штитник за колената, пластер со три џеба, два предни џеба, два позади и два странични, рефлективни детали, практична преграда за алат, гајка за чекан, пластична алка за клучеви, појас со ластика и копчиња за дополнителна удобност, етикета за лични податоци внатре, тројни штепови и рингли, како зајаканување
Бренд TEKTON PRO
Боја Темно сива
Пакување 20/1
Нето тежина 0.86 kg
Состав 65% полиестер, 35% памук
Пол Машки
Бар код 8606010010019

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 20
Димензии на картон димензии 0.6 x 0.45 x 0.39 m
Бруто тежина на картон 18.80 kg
Волумен на картонот 0.105 m3
Земја на потекло Кина
ХС код 620343110000
Promobox