Лого студио
Поглед на залихи

58.027.11 AVIATOR JACKET - Работна блуза

48 50 60
Лагер 53 75 4


Основни информации

Код 58.027.11-48
Модел AVIATOR JACKET
Опис Работна блуза, кепер, висока јака, преклоп со дрикери и чичак лента преку патентот, еластични ранфли околу ракавите, чичак лента за прилагодување на ширината на дното на ракавите, зајакнети со ткаенина на лактовите, два џеба на градите, преграда со водоотпорен патент на градите, пластична алка за клучеви, два предни џеба, практична преграда за алат, рефлективни паспули напред и на грбот, дрикери за прилагодување на ширината на дното, етикета за лични податоци внатре
Бренд TEKTON PRO
Боја Темно сива
Пакување 20/1
Нето тежина 0.66 kg
Состав ткаенина 1 - кепер, 65% полиестер, 35% памук, ткаенина 2 - кепер, 65% полиестер, 32%памук, 3% еластин со PU обработка и печатен дезен, ткаенина 3 - 100% најлон CODURA со AC завршна обработка
Материјал Полиестер
Дополнителна опрема Кордура материјал
Пол Машки
Бар код 8605040026960
Дополнителна документација Извештај од испитувањето

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 20
Димензии на картон димензии 0.54 x 0.38 x 0.24 m
Бруто тежина на картон 14.64 kg
Волумен на картонот 0.049 m3
Земја на потекло Кина
ХС код 620312000000

Поврзани производи

Promobox