55.001.90 BUSINESS LSL MEN - Машка кошула со долги ракави

S M L XL XXL 3XL 4XL
Лагер 250 165 272 104 262 63 68


Основни информации

Код 55.001.90-S
Модел BUSINESS LSL MEN
Опис Машка кошула со долги ракави, класичен крој, џеб на левата страна на градите, седум копчиња напред, три копчиња на манжетните, резервно копче, сите копчиња се во боја на кошулата, лесна за пеглање и одржување Големина: S (38) M (40), L (42), XL (44) XXL (46), 3XL (48), 4XL (50) Материјал: поплин Состав: 65% полиестер, 35% памук Пакување: 20/1 Женски верзија: OXFORD LSL WOMEN 55.006
Бренд EXPLODE
Боја Бела
Пакување 20/1
Нето тежина 0.27 kg
Материјал Полиестер
Перформанси Лесно одржување
Пол Машки, Twin модел
Крој Класично
Бар код 8605025639789

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач, Сито, Сублимација

Логистички информации

Парчиња по картон 20
Димензии на картон димензии 0.55 x 0.375 x 0.3 m
Бруто тежина на картон 6.84 kg
Волумен на картонот 0.062 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 620530000000
Promobox