55.003.10 BUSINESS SSL MEN - Машка кошила со кратки ракави

3XL
Лагер 32


Основни информации

Код 55.003.10-3XL
Модел BUSINESS SSL MEN
Опис Машка кошула, класичен крој, џеб на левата страна на градите, седум копчиња напред, резервно копче, сите копчиња се во боја на кошулата, лесна за пеглање и одржување
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 20/1/1
Нето тежина 0.29 kg
Состав 65% полиестер, 35% памук
Материјал Полиестер
Kolekcija BUSINESS
Перформанси Лесно одржување
Пол Машки, Twin модел
Крој Класично
Бар код 8605025640044

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач, Сито, Сублимација

Логистички информации

Парчиња по картон 20
Димензии на картон димензии 0.56 x 0.38 x 0.32 m
Бруто тежина на картон 6.82 kg
Волумен на картонот 0.068 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 620530000000
Promobox