55.004.10 BUSINESS SSL WOMEN - Женска кошула со кратки ракави

XL XXL
Лагер 130 133


Основни информации

Код 55.004.10-XL
Модел BUSINESS SSL WOMEN
Опис Женска кошула со кратки ракави, класична, благо струкирана, џеб на левата страна, седум копчиња напред, копчиња во боја на кошулата, лесно се пегла и одржува Големина: S (36) M (38), L (40), XL (42) XXL (44) Материјал: поплин Состав: 65% полиестер, 35% памук Пакување: 20/1 Машка верзија: BUSINESS SSL MEN 55.003
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 20/1/1
Нето тежина 0.21 kg
Материјал Полиестер
Перформанси Лесно одржување
Пол Женски, Twin модел
Крој Класично
Бар код 8605025640204

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач, Сито, Сублимација

Логистички информации

Парчиња по картон 20
Димензии на картон димензии 0.54 x 0.375 x 0.3 m
Бруто тежина на картон 5.64 kg
Волумен на картонот 0.061 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 620640000000
Promobox