50.035.10 CARBON - Работна поло маица

S XXL
Лагер 22 96


Основни информации

Код 50.035.10-S
Модел CARBON
Опис Поло маица, шиена од страна, зајакнувачки траги на јаката и ранфлите, дупли штеп по должина на рамената, на дното и околу пазувите, дополнителни штепови околу ранфлите, три копчиња во боја на маицата, резервно копче, лента по должина на рамената и вратот, зајакнета на грбот со кука, подолг заден дел на маицата, зајакнети странични шлицеви
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 50/5/1
Нето тежина 0.25 kg
Материјал Памук
Граматура 210 g/m2
Пол Унисекс, Машки
Крој Класично
Бар код 8605025683355

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 50
Димензии на картон димензии 0.48 x 0.36 x 0.25 m
Бруто тежина на картон 13.40 kg
Волумен на картонот 0.043 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610510000000

Поврзани производи

Promobox