CE Sertifikat
Направено во Европа

58.030.10 CEMENT - Плитка заштитна чевла

36 37 38 39 40 41 42 43 44 47 48
Лагер 5 9 12 25 42 17 7 7 37 8 4


Основни информации

Код 58.030.10-36
Модел CEMENT
Опис Плитка заштитна чевла, S3 SRC, Горен дел на чевлата:водоотпорна природна кожа со текстура, Внатрешност: материјал со висок степен на паропропустливост, заштитна капа: челик, среден ѓон:не 'рѓосувачки челик, ѓон:полиуретен со двојна густина, Влошка: TOP BASIC
Бренд BICAP
Боја Црна
Пакување 10/1
Нето тежина 1.22 kg
Материјал Кожа
Тип на производ Челична заштитна капа
Тема Направено во Европа
Пол Унисекс
Стандардна облека S3
Standard EN ISO 20345
Бар код 8605040030394

Печатете информации

Логистички информации

Парчиња по картон 10
Димензии на картон димензии 0.68 x 0.44 x 0.35 m
Бруто тежина на картон 13.10 kg
Волумен на картонот 0.105 m3
Земја на потекло Италија
ХС код 640340000000
Promobox