55.009.10 COMFORT LSL MEN - Машка кошула со долги ракави

S M L XL XXL 3XL 4XL
Лагер 0 0 0 0 111 73 53


Основни информации

Код 55.009.10-S
Модел COMFORT LSL MEN
Опис Машка кошула со долги ракави, класичен крој, со лајсна, џеб на левата страна на градите, седум копчиња напред, три копчиња на манжетните, резервно копче, сите копчиња се во боја на кошулата, лесна за пеглање и одржување Големина: S (38) M (40), L (42), XL (44) XXL (46), 3XL (48), 4XL (50) Материјал: поплин Состав: 100% памук Женски верзија: OXFORD LSL WOMEN 55.006
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 20/1/1
Нето тежина 0.30 kg
Материјал Памук
Перформанси Лесно одржување
Пол Машки, Twin модел
Крој Струкирани
Бар код 8605025656342

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 20
Димензии на картон димензии 0.56 x 0.37 x 0.3 m
Бруто тежина на картон 7.48 kg
Волумен на картонот 0.062 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 620520000000
Promobox