special offer
CE Sertifikat
Направено во Европа

58.077.20 EDMONTON - Длабока заштитна чевла

38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
Лагер 4 5 5 8 25 28 21 11 4 4 4


Основни информации

Код 58.077.20-38
Модел EDMONTON
Опис Горен дел: текстил, во комбинација со синтетички материјали Внатрешност: материјал со висок степен на пропустливост на пареа - HK3 Заштитна капа: неметална - 200 J Unicomp Влошка: материјал со висок степен на паропропустливост - Effusio Средна ѓон: не -метален - ARMATEAK 0+ Ѓон: полиуретан со двојна густина - Urban PU 2D
Бренд UNIWORK
Боја Сина
Пакување 10/1
Нето тежина 1.00 kg
Тема Направено во Европа
Пол Унисекс
Стандардна облека S3
Standard EN ISO 20345
Бар код 8605040031650

Печатете информации

Логистички информации

Парчиња по картон 10
Димензии на картон димензии 0.675 x 0.475 x 0.36 m
Бруто тежина на картон 11.40 kg
Волумен на картонот 0.115 m3
Земја на потекло Италија
ХС код 640340000000
Promobox