57.009.10 EXTREME - Елек

S M L XL XXL 3XL
Лагер 140 270 646 616 372 220


Основни информации

Код 57.009.10-S
Модел EXTREME
Опис Елек, штепуван, висока јака, внатрешни ластики околу рамената за дополнителна заштита од ветар, шест предни џеба, еден внатрешен џеб, лицето на елекот е од брушен микрофибер, внатрешноста е полиестерска постава со сива боја, еластични врвки со регулатор за затегнување на дното, задната страна на елекот е подолга од предната, скриен внатрешен патент на градите за лесен пристап при печатење Големини: S, M, L, XL, XXL, 3XLСостав: 100% полиестер Пакување: 10/1
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 10/1
Нето тежина 0.68 kg
Материјал Полиестер
Перформанси Водоотпорно
Пол Унисекс
Крој Класично
Бар код 8605025649948

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 10
Димензии на картон димензии 0.6 x 0.4 x 0.375 m
Бруто тежина на картон 8.78 kg
Волумен на картонот 0.090 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 620190000000

Поврзани производи

Promobox