special deal

57.038.10 HILL - Јакна

XS S M L XL XXL 3XL
Лагер 7 42 0 0 7 0 0
Пристигнување 180
12.05.24.
200
12.05.24.
240
12.05.24.
300
12.05.24.
200
12.05.24.


Основни информации

Код 57.038.10-XS
Модел HILL
Опис Јакна, висока јака, преклоп со дрикери преку патентот, капуљача со еластични врвки и регулатори за затегнување свиткани во јаката, која е затворена со чичак лента, чичак лента за прилагодување на ширината на дното на ракавите, два предни џеба со патент, еден внатрешен патент, внатрешна комбинација со полар и штепувана постава, скриен внатрешен патент на грбот за лесен пристап при печатење
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 10/1
Нето тежина 1.04 kg
Состав 100% полиестер
Материјал Полиестер
Перформанси Водоотпорно, Ветроупорен
Пол Унисекс
Бар код 8605025693668
Дополнителна документација Извештај од испитувањето

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 10
Димензии на картон димензии 0.59 x 0.4 x 0.49 m
Бруто тежина на картон 12.14 kg
Волумен на картонот 0.116 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610230900000
Promobox