57.046.10 JUPITER - Мелирана јакна со softshell делови

L XL
Лагер 16 122


Основни информации

Код 57.046.10-L
Модел JUPITER
Опис Јакна, комбинација со мелиран брушен материјал и двослоен софтшел, висока јака, патент во боја на софтшелот, два предни џеба со патент, околувратник зајакнет со лента, зајакнети штепови, ранфли на ракавите и на дното
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 10/1
Нето тежина 0.61 kg
Состав Softshell: лице - 96% полиестер, 4% еластин Постава поларна - 100% полиестер мелиран материјал: 100% полиестер
Материјал Полиестер
Пол Машки
Крој Класично
Бар код 8605040008430
Дополнителна документација Извештај од испитувањето

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач

Логистички информации

Парчиња по картон 10
Димензии на картон димензии 0.6 x 0.405 x 0.22 m
Бруто тежина на картон 7.06 kg
Волумен на картонот 0.053 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610220900000

Поврзани производи

Promobox