special deal

50.054.10 MASTER KID - Детска памучна маица

02 04 06 08 10 12
Лагер 0 83 484 614 6 2.007
Пристигнување 300
04.06.24.
300
01.09.24.
300
04.06.24.
300
01.09.24.
800
04.06.24.
1.000
01.09.24.
1.000
04.06.24.
1.500
01.09.24.
1.000
04.06.24.
2.000
01.09.24.
800
04.06.24.
2.000
01.09.24.


Основни информации

Код 50.054.10-02
Модел MASTER KID
Опис Детска маица, шиена од страна, дупли штепови на рендерот, ракавите и на дното, околувратник зајакнет со лента
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 100/10/1
Нето тежина 0.06 kg
Состав 100% памук
Материјал Памук
Дополнителна опрема Лесно отстранлива етикета
Kolekcija MASTER
Граматура 150 g/m2
Тема Детски производ, Back to school
Пол Детски
Крој Класично
Бар код 8605040021729
Дополнителна документација Извештај од испитувањето

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 100
Димензии на картон димензии 0.36 x 0.26 x 0.33 m
Бруто тежина на картон 6.38 kg
Волумен на картонот 0.031 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610910000000

Поврзани производи

Promobox