50.011.15 MASTER KIDS - Детска памучна маица

02
Лагер 189


Основни информации

Код 50.011.15-02
Модел MASTER KIDS
Опис Детска маица, шиена од страна, дупли штепови на рендерот, ракавите и на дното, околувратник зајакнет со лента 02 Состав: 100% памук Пакување: 100/10/1 Машка верзија: MASTER 50.002 Женски верзија: DONNA 50.007, MASTER LADY 50.051
Бренд EXPLODE
Боја Пепеласта
Пакување 100/10/1
Нето тежина 0.06 kg
Состав 100% памук
Материјал Памук
Граматура 150 g/m2
Тема Детски производ, Back to school
Пол Детски
Крој Класично
Бар код 8605025678887

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 100
Димензии на картон димензии 0.48 x 0.36 x 0.19 m
Бруто тежина на картон 6.78 kg
Волумен на картонот 0.033 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610910000000

Поврзани производи

Promobox