special deal

50.059.10 MASTER LADY 180 - Женска памучна маица

XL
Лагер 98


Основни информации

Код 50.059.10-XL
Модел MASTER LADY 180
Опис Женска маица, благо струкирана, шиена од туба, дупли штепови на рендерот, ракавите и на дното, дополнителни штепови по должина на рамената, околувратник зајакнет со лента
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 100/10/1
Нето тежина 0.16 kg
Материјал Памук
Граматура 180 g/m2
Пол Женски
Крој Струкирани
Бар код 8605040092699

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 100
Димензии на картон димензии 0.6 x 0.4 x 0.325 m
Бруто тежина на картон 16.90 kg
Волумен на картонот 0.078 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610910000000

Поврзани производи

Promobox