special deal

50.058.20 MASTER MEN 180 - Памучна маица

S
Лагер 431


Основни информации

Код 50.058.20-S
Модел MASTER MEN 180
Опис Памучна маица шиена од туба, дупли штепови на рендерот, дополнителни штепови по должинта на рамената, околувратник зајакнет со лента
Бренд EXPLODE
Боја Сина
Пакување 100/10/1
Нето тежина 0.16 kg
Материјал Памук
Граматура 180 g/m2
Пол Унисекс
Крој Класично
Бар код 8605040093306

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 100
Димензии на картон димензии 0.59 x 0.4 x 0.3 m
Бруто тежина на картон 16.90 kg
Волумен на картонот 0.071 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610910000000

Поврзани производи

Promobox