57.054.23 NITRO - Двобојна софтшел јакна

M L XL XXL 3XL
Лагер 119 266 76 118 34


Основни информации

Код 57.054.23-M
Модел NITRO
Опис Јакна, два предни џеба со патент и еден џеб на градите, еластични врвки во капуљачата, задната страна на јакната е подолга од предната
Бренд EXPLODE
Боја Ројал сина
Пакување 20/1
Нето тежина 0.62 kg
Состав лице - 96% полиестер, 4%еластин, постава поларна - 100% полиестер
Материјал Softshell
Пол Унисекс
Бар код 8605040019696
Дополнителна документација Извештај од испитувањето

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач

Логистички информации

Парчиња по картон 20
Димензии на картон димензии 0.51 x 0.37 x 0.46 m
Бруто тежина на картон 13.32 kg
Волумен на картонот 0.087 m3
Земја на потекло Кина
ХС код 610130900000
Promobox