special offer
Еко производ

50.062.10 ORGANIC T - Маица од органски памук

XXS XS S M L XL XXL 3XL 4XL
Лагер 608 0 0 0 2.208 4.821 1.599 0 0
Пристигнување 1.500
30.11.24.
3.000
30.11.24.
9.000
30.11.24.
11.000
30.11.24.
7.000
30.11.24.
4.000
30.11.24.
1.800
30.11.24.
1.000
30.11.24.


Основни информации

Код 50.062.10-XXS
Модел ORGANIC T
Опис Маица, шиена од туба, дупли штепови на рендерот, ракавите и дното, дополнителен штеп по должина на рамената, околувратник зајакнет со лента
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 50/5/1
Нето тежина 0.13 kg
Материјал Памук
Дополнителна опрема Лесно отстранлива етикета
Граматура 160 g/m2
Тема Органски памук, Еко производ, ЛЕТО
Пол Унисекс
Крој Класично
Бар код 8605040049549

Печатете информации

Препорачан тип на печатење DTG (дигитално печатење), Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 50
Димензии на картон димензии 0.58 x 0.38 x 0.18 m
Бруто тежина на картон 7.56 kg
Волумен на картонот 0.040 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610910000000

Поврзани производи

Promobox