57.056.10 RIDER - Софтшел јакна со капуљача

S M L XL XXL 3XL
Лагер 31 91 256 333 92 58


Основни информации

Код 57.056.10-S
Модел RIDER
Опис Јакна, еластични врвки со регулатори за затегнување во капуљачата, два предни џеба со патент и еден џеб на градите, сите патенти се водоотпорни, отвор за палци на ракавите, задната страна е подолга од предната
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 20/1
Нето тежина 0.41 kg
Состав 1. Лице - 100%полиестер 2. Мембрана - 5000mm водонепропустливост, 1000g/m2/24h парапропустливост 3. Постава - 100% полиестер
Материјал Softshell, Полиестер
Перформанси Парапропусно, TPU мембрана, Водоотпорно
Пол Унисекс, Twin модел
Бар код 8605040020869
Дополнителна документација Извештај од испитувањето

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 20
Димензии на картон димензии 0.6 x 0.41 x 0.355 m
Бруто тежина на картон 9.50 kg
Волумен на картонот 0.087 m3
Земја на потекло Кина
ХС код 620190000000

Поврзани производи

Promobox