57.057.10 RIDER WOMEN - Женска софтшел јакна со капуљача

S M L XL XXL
Лагер 98 47 54 66 56


Основни информации

Код 57.057.10-S
Модел RIDER WOMEN
Опис Женска јакна, елстични врвки со регулатори за затегнување во капуљачата, два предни џеба со патент и еден патент на градите, сите патенти се водоотпорни, отвор за палец на ракавите, задната страна е подолга од предната
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 20/1
Нето тежина 0.36 kg
Состав 1. Лице - 100% полиестер 2. Мембрана - 5000mm водонепропустливост, 300 g/m2/24h парапропустливост 3. Постава поларна - 100% полиестер
Материјал Softshell, Полиестер
Перформанси Парапропусно, TPU мембрана, Водоотпорно
Пол Женски, Twin модел
Крој Струкирани
Бар код 8605040024508
Дополнителна документација Извештај од испитувањето

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 20
Димензии на картон димензии 0.6 x 0.385 x 0.26 m
Бруто тежина на картон 8.30 kg
Волумен на картонот 0.060 m3
Земја на потекло Кина
ХС код 620190000000
Promobox