Лого студио
Поглед на залихи

57.047.11 SHIFT - Работна јакна со ракави кои се вадат

S
Лагер 11


Основни информации

Код 57.047.11-S
Модел SHIFT
Опис Јакна, двобоен концепт, водонепропусна, отпорен на ветар, преклоп со дрикери преку патентот, ракави кои се вадат со патент, висока јака поставена со полар, два џеба на градите со преграда за мобилен телефон и пенкало, два предни џеба, два внатрешни џеба, еластични ранфли на ракавите и на дното, рефлективен пораб преку градите, грбот и ракавите, скриен внатрешен патент на грбот за лесен пристап при печатење
Бренд TEKTON PRO
Боја Темно сива
Пакување 10/1
Нето тежина 1.08 kg
Состав 100% полиестер
Материјал Полиестер
Перформанси Водоотпорно, Ветроупорен
Пол Машки
Бар код 8605040009598
Дополнителна документација Извештај од испитувањето

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Вез, Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 10
Димензии на картон димензии 0.55 x 0.405 x 0.38 m
Бруто тежина на картон 11.72 kg
Волумен на картонот 0.085 m3
Земја на потекло Кина
ХС код 610230900000
Promobox