CE Sertifikat
Направено во Европа

58.033.10 SPARROW - Длабока заштитна чевла

36 37 38 39 40 41 43 47
Лагер 5 3 10 14 6 9 1 8


Основни информации

Код 58.033.10-36
Модел SPARROW
Опис Длабока заштитна чевла, S3 SRC, горен дел на чевлата:водоотпорна природна кожа со текстура, внатрешност:AIRNET SPACER, материјал со висок степен на парапропустливост, заштитна капа:композитна, ITSAFE меѓуѓон:неметален, FLEX TEXTILE PLATE Ѓон:полиуретна двојна густина, влошка: TOP BASIC
Бренд BICAP
Боја Црна
Пакување 10/1
Нето тежина 1.20 kg
Материјал Кожа
Тип на производ Композитна заштитна капа
Тема Направено во Европа
Пол Унисекс
Стандардна облека S3
Standard EN ISO 20345
Бар код 8605040093665

Печатете информации

Логистички информации

Парчиња по картон 10
Димензии на картон димензии 0.67 x 0.43 x 0.35 m
Бруто тежина на картон 13.10 kg
Волумен на картонот 0.101 m3
Земја на потекло Италија
ХС код 640340000000
Promobox