special deal
Сублимација

50.055.90 SUBLI - Маица предвидена за сублимација

S M L XL XXL 3XL
Лагер 0 0 0 0 556 26
Пристигнување 1.500
20.08.24.
2.500
20.08.24.
4.000
20.08.24.
4.500
20.08.24.
1.200
20.08.24.
600
20.08.24.


Основни информации

Код 50.055.90-S
Модел SUBLI
Опис Маица, шиена од страна, дупли штепови на рендерот, ракавите и на дното, дополнителен штеп по рамената, јака зајакната со лента
Бренд EXPLODE
Боја Бела
Пакување 100/10/1
Нето тежина 0.14 kg
Состав 100% полиестер
Материјал Полиестер
Дополнителна опрема Лесно отстранлива етикета
Пол Унисекс, Twin модел
Тема Сублимација
Крој Класично
Бар код 8605040023402
Дополнителна документација Извештај од испитувањето

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Сублимација

Логистички информации

Парчиња по картон 100
Димензии на картон димензии 0.6 x 0.4 x 0.28 m
Бруто тежина на картон 15.44 kg
Волумен на картонот 0.067 m3
Земја на потекло
ХС код 610990200000

Поврзани производи

Promobox