special deal
Сублимација

50.057.90 SUBLI KID - Детска маица предвидена за сублимација

02 04 06 08 10 12
Лагер 324 291 497 0 0 0
Пристигнување 100
10.09.23.
100
10.09.23.
1.000
10.09.23.
2.000
10.09.23.
2.500
10.09.23.
3.000
10.09.23.


Основни информации

Код 50.057.90-02
Модел SUBLI KID
Опис Детска маица, шиена од страна, дупли штепови на рендерот, ракавите и на дното, дополнителни штепови по должината на рамената, околувратник зајакнет со лента Големини: 02, 04, 06, 08, 10, 12 Состав: 100% полиестер Машка верзија: SUBLI MEN 50.055.90 Женски верзија: SUBLI LADY 50.056.90
Бренд EXPLODE
Боја Бела
Пакување 100/10/1
Нето тежина 0.06 kg
Материјал Полиестер
Пол Детски
Тема Детски производ, Сублимација
Крој Класично
Бар код 8605040023341

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Сублимација

Логистички информации

Парчиња по картон 100
Димензии на картон димензии 0.6 x 0.4 x 0.18 m
Бруто тежина на картон 7.14 kg
Волумен на картонот 0.043 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610990200000

Поврзани производи

Promobox