special offer
CE Sertifikat
Направено во Европа

58.079.11 SUPER SET GREY - Плитка заштитна чевла

36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
Лагер 2 9 8 21 25 27 49 72 99 70 42 22 22


Основни информации

Код 58.079.11-36
Модел SUPER SET GREY
Опис Горен дел од чевелот: ткаенина во комбинација со TPU Внатрешност: материјал со висок степен на пропустливост на пареа - POROMAX Заштитна капа: алуминиум Влошка: мемориска пена Средна ѓон: композитен ѓон: против лизгање
Бренд TOWORKFOR
Боја Темно сива
Пакување 1
Нето тежина 1.18 kg
Тип на производ Алуминиумско заштитно капаче
Тема Направено во Европа
Пол Унисекс
Стандардна облека ESD, S1P
Standard EN ISO 20345
Бар код 8605040063255

Печатете информации

Логистички информации

Парчиња по картон 10
Димензии на картон димензии 0.615 x 0.33 x 0.5 m
Бруто тежина на картон 12.92 kg
Волумен на картонот 0.101 m3
Земја на потекло Португалија
ХС код 640419900000
Promobox