CE Sertifikat

57.044.41 TRAFFIC - Сигурносна зимска јакна

S M L XL XXL 3XL
Лагер 0 97 392 727 242 28
Пристигнување 300
20.07.24.
400
20.07.24.
600
20.07.24.
400
20.07.24.
250
20.07.24.
150
20.07.24.


Основни информации

Код 57.044.41-S
Модел TRAFFIC
Опис Јакна, флуросцентна, висока јака, две рефлективни ленти напред, две позади, две на ракавите и една преку рамената, двосмерен патент и преклоп со дрикери, капуљача која се вади со регулатори свиени во јаката која е затворена со чичак лента, ранфли на ракавите за дополнителна заштита од студ, водоотпорни штепови, два предни џеба, два внатрешни џеба, скриен внатрешен патент на грбот за лесен пристап при печатење
Бренд TEKTON PRO
Боја Неон жолтa
Пакување 10/1
Нето тежина 1.09 kg
Состав Лице - 100% полиестер со PU завршна обработка Постава - 100% најлон
Материјал Полиестер
Перформанси Водоотпорно, Ветроупорен, Висока видливост
Пол Унисекс
Standard
Бар код 8605040006511
Дополнителна документација CE сертификат

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Плесликувач, Сито, Сублимација

Логистички информации

Парчиња по картон 10
Димензии на картон димензии 0.64 x 0.46 x 0.36 m
Бруто тежина на картон 12.34 kg
Волумен на картонот 0.106 m3
Земја на потекло Кина
ХС код 620190000000
Promobox