50.044.10 UNA LSL - Женска памучна поло маица со долги ракави

L XXL
Лагер 16 103


Основни информации

Код 50.044.10-L
Модел UNA LSL
Опис Женска поло маица со долги ракави, благо струкирана, шиена од страна, дупли штепови на ракавите и на дното, четири копчиња во боја на маицата, резервно копче, зајакнета со лента по должината на вратот и дополнителни штепови по должина на рамената
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 50/5/1
Нето тежина 0.22 kg
Состав 100% памук
Материјал Памук
Граматура 180 g/m2
Пол Женски, Twin модел
Крој Струкирани
Бар код 8605040007402
Дополнителна документација Извештај од испитувањето

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 50
Димензии на картон димензии 0.51 x 0.38 x 0.27 m
Бруто тежина на картон 12.16 kg
Волумен на картонот 0.052 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610610000000

Поврзани производи

Promobox