50.038.10 UNO - Памучна поло маица

S M L XL XXL 3XL
Лагер 73 0 0 0 0 169
Пристигнување 300
14.07.23.
2.000
14.07.23.
4.000
14.07.23.
4.000
14.07.23.
1.200
14.07.23.
400
14.07.23.


Основни информации

Код 50.038.10-S
Модел UNO
Опис Поло маица, шиена од страна, дупли штепови на дното, ранфли околу ракавите, три копчиња во боја на маицата, резервно копче, зајакнета со лента по должина на вратот и дополнителнии штепови по должина на рамената
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 50/5/1
Нето тежина 0.20 kg
Материјал Памук
Граматура 180 g/m2
Пол Унисекс, Twin модел
Крој Класично
Бар код 8605025676678

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 50
Димензии на картон димензии 0.48 x 0.37 x 0.36 m
Бруто тежина на картон 10.85 kg
Волумен на картонот 0.064 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610510000000

Поврзани производи

Promobox