special deal

50.043.10 UNO LSL - Памучна поло маица со долги ракави

S M L XL XXL 3XL
Лагер 71 88 312 383 14 47


Основни информации

Код 50.043.10-S
Модел UNO LSL
Опис Поло маица со долги ракави, шиена од страна, дупли штепови на рацете и на дното, три копчиња во боја на маицата, резервно копче, зајакнета со лента по должина на вратот и дополнителни штепови по должина на рамената
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 50/5/1
Нето тежина 0.24 kg
Материјал Памук
Граматура 180 g/m2
Пол Унисекс, Twin модел
Крој Класично
Бар код 8605040007686

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 50
Димензии на картон димензии 0.51 x 0.38 x 0.27 m
Бруто тежина на картон 13.48 kg
Волумен на картонот 0.052 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610510000000

Поврзани производи

Promobox