50.020.10 VASCO - Памучна маица со V израз, 100% памук

S
Лагер 356


Основни информации

Код 50.020.10-S
Модел VASCO
Опис Маица, шиена од туба, дупли штепови на ракавите и дното, штеп околу рендерот и дополнителни штепови по должина на рамената, околувратник зајакнет со лента Големини: S, M, L, XL, XXL, 3XL Состав: 100% памук** - Состав: 90% памук, 10% вискоза Пакување: 100/10/1 Женски верзија: VIOLA 50.021
Бренд EXPLODE
Боја Црна
Пакување 100/10/1
Нето тежина 0.12 kg
Материјал Памук
Граматура 150 g/m2
Пол Унисекс, Twin модел
Крој Класично
Бар код 8605025644479

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Плесликувач, Сито

Логистички информации

Парчиња по картон 100
Димензии на картон димензии 0.51 x 0.355 x 0.325 m
Бруто тежина на картон 13.66 kg
Волумен на картонот 0.059 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 610910000000

Поврзани производи

Promobox