Лого студио

Спецификација

Поглед на залихи

50.052.41 VISION - Сигурносна маица

S
Лагер 70


Основни информации

Код 50.052.41-S
Модел VISION
Опис Маица, шиена од страна, флуросцента, две рефлективни ленти напред, две позади и еден на ракавите, околувратник од идентичен материјал како и телото на маицата, дупли штепови на рендерот, ракавите и дното, дополнителни штепови по должина на рамената, околувратник зајакнет со лента
Бренд TEKTON PRO
Боја Неон жолтa
Пакување 50/1
Нето тежина 0.16 kg
Материјал Полиестер
Перформанси Висока видливост
Пол Унисекс
Крој Класично
Бар код 8605040009727

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Плесликувач, Сито, Сублимација

Логистички информации

Парчиња по картон 50
Димензии на картон димензии 0.545 x 0.36 x 0.285 m
Бруто тежина на картон 8.70 kg
Волумен на картонот 0.056 m3
Земја на потекло Кина
ХС код 610990200000
Promobox