Лого студио

Спецификација

Поглед на залихи

50.053.41 VISION POLO - Сигурносна поло маица

S
Лагер 53


Основни информации

Код 50.053.41-S
Модел VISION POLO
Опис Поло маица, шиена од страна, флуросцентна, две рефлективни ленти напред, две позади и една лента на ракавите, шлицеви на страна, подолг заден дел на маицата, дупли штеп на дното, три копчиња во боја на маицата, резервно копче, зајакнета со лента по должина на вратот и дополнителни штепови по долината на рамената
Бренд TEKTON PRO
Боја Неон жолтa
Пакување 50/1
Нето тежина 0.19 kg
Материјал Полиестер
Граматура 140 g/m2
Перформанси Висока видливост
Пол Унисекс
Крој Класично
Бар код 8605040009789

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Плесликувач, Сито, Сублимација

Логистички информации

Парчиња по картон 50
Димензии на картон димензии 0.55 x 0.36 x 0.255 m
Бруто тежина на картон 10.28 kg
Волумен на картонот 0.050 m3
Земја на потекло Кина
ХС код 610990200000
Promobox