Сублимација
Лого студио

Спецификација

Поглед на залихи

56.012.90 WELLNESS 70 - Пешкир за туширање и капење

Лагер
2.064
Пристигнување 1.500 15.08.24.


Основни информации

Код 56.012.90
Модел WELLNESS 70
Опис Пешкир за туширање и капење, 400 г / м2, бордура за брендирање со ширина 10 см, кука од памучна лента во боја на пешкирот Димензии: 70 x 140 см ткаенини: 96% памук, 4% полиестер пакување: 20/5/1 Препорачано печатење: сублимација на бои
Бренд EXPLODE
Боја Бела
Димензија 70 x 140cm
Пакување 20/5/1
Нето тежина 0.40 kg
Материјал Памук, Полиестер
Граматура 400 g/m2
Тема Сублимација
Бар код 8605025659350

Печатете информации

Препорачан тип на печатење Сублимација
Препорачена димензија на печат 10 x 70cm

Логистички информации

Парчиња по картон 20
Димензии на картон димензии 0.53 x 0.37 x 0.34 m
Бруто тежина на картон 9.00 kg
Волумен на картонот 0.067 m3
Земја на потекло Бангладеш
ХС код 630260000000

Поврзани производи

Promobox