special offer
CE Sertifikat
Направено во Европа

58.040.90 WHITE - Плитка заштитна чевла

36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
Лагер 5 12 23 31 24 28 43 20 31 26 32 20


Основни информации

Код 58.040.90-36
Модел WHITE
Опис Плитка заштитна еспадрила, S2 SRC, Горен дел на чевлата:перлив водоотпорен микрофибер, Внатрешност:материјал со висок степен на парапропустливост, заштитна капа: композитна, ITSAFE Ѓон:полиуретен, влошка:COMFORT FRESH
Бренд BICAP
Боја Бела
Пакување 10/1
Нето тежина 0.87 kg
Тип на производ Композитна заштитна капа
Тема Направено во Европа
Пол Унисекс
Стандардна облека S2
Standard EN ISO 20345
Бар код 8605040039809

Печатете информации

Логистички информации

Парчиња по картон 10
Димензии на картон димензии 0.67 x 0.44 x 0.36 m
Бруто тежина на картон 9.54 kg
Волумен на картонот 0.106 m3
Земја на потекло Италија
ХС код 640291100000
Promobox